Tragická událost na jezu v Českém Šternberku

BENEŠOVSKO – V úterý 13. července se převrátil raft s 6 osobami 

Včera, tedy v úterý 13. července 2021, jsme krátce před půl dvanáctou dopoledne dostali na linku 158 oznámenou událost, která se měla stát u jezu v oblasti Českého Šternberka na Benešovsku, kde mělo dojít k převrácení raftu se 6 osobami.

Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policistů, hasičů a zdravotnických záchranářů, kteří ihned po příjezdu na místo začali spolupracovat ve snaze dostat osoby z převráceného raftu z vody na souš. Na místo se zanedlouho dostavili i policejní potapěči a potapěči hasičského záchraného sboru, kteří společně začali vyprošťovat osoby z vody.

Šetřením na místě události bylo zjištěno, že se jeden z raftů pravděpodobně netrefil do propustě u jezu a tento raft se následně převvrátil. Na něm se v té době nacházelo 5 nezletilých osob a jeden dospělý.

Muž z vedlejšího raftu následně pro tyto nezletilé skočil do vody ve snaze je všechny zachránit. Sám se ale tento osmadvacetiletý muž ztratil pod vodní hladinou a bohužel byl asi po hodině nalezen policisty bez známek života.

Osoby z převráceného raftu byly převezeny k ošetření do nemocnic, 4 osoby s lehčími zraněními byly převezeny zdravotnickou záchrannou služnou do benešovské nemocnice, 1 dívka byla letecky transportována do jihlavské nemocnice a další dívka byla letecky transportována ve vážném stavu do pražské nemocnice, kde bohužel následně zraněním podlehla.

V současné době nadále probíhá vyšetřování této tragické události. Benešovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin Ublížení na zdraví z nedbalosti.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
14. července 2021