Tragická nehoda u Velkých Popovic

PRAHA VENKOV-JIH – Policisté ze skupiny dopravních nehod společně s kriminalisty prověřují okolnosti dopravní nehody se smrtelným zraněním, ke které došlo v Dolní Lomnici na Praze – východ. 

K tragické dopravní nehodě motocyklu s osobním vozidlem vyjížděli dopravní policisté dnes přibližně patnáct minut před polednem. Podle prvotních informací řidič motocyklu projíždějící obcí Dolní Lomnice ve směru na Velké Popovice po projetí pravotočivé zatáčky přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem.

Motocyklista při nehodě utrpěl zranění v takovém rozsahu, která se neslučovala se životem a přes veškerou péči záchranářů jim následně na místě podlehl.  Spolujedoucí na motocyklu utrpěla zranění, se kterými byla letecky transportována do pražské nemocnice.

Zraněná řidička osobního vozidla byla převezena k lékařskému ošetření a vyšetření do říčanské nemocnice. Při střetu dopravních prostředků došlo k jejich následnému zahoření, kdy požár musel být uhašen zasahující jednotkou Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanice Říčany.

K zadokumentování místa události byl nasazen i policejní dron. Policisté nyní prověřují okolnosti této tragické dopravní nehody a snaží se zjistit, co bylo její bezprostřední příčinou, jakož i míru zavinění jejich jednotlivých účastníků. Během zásahu složek integrovaného záchranného systému a po dobu dokumentování této vážné  dopravní nehody byla komunikace v místě události uzavřena přes dvě hodiny. 

por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
6. června 2021