Sedmiletý Jalar našel během chvíle pohřešovaného seniora

KLADENSKO – Milé překvapení čekalo psovoda a jeho psa, když za nimi přišel pán s poděkováním. 

V minulém týdnu, konkrétně v pátek 24. září, v odpoledních hodinách, byla vyhlášena pátrací akce po pohřešovaném seniorovi z jedné obce na Kladensku.

Operační důstojník přijal na tísňové lince 158 oznámení o pohřešovaném 75letém muži, který odešel v pátek na houby do lesa mezi obcemi Drnek a Lodenice. Do pátrací akce ihned povolal veškeré hlídky, policejní vrtulník a psovoda s jeho psem.

Na základě prvotních informací a popisu muže, které psovod se svým čtyřnohým parťákem Jalarem získal, se vydali na propátrání lesního prostoru v katastru obce Drnek.

Během chvíle služební pes označil na polní cestě nedaleko výše zmiňované obce osobu odpovídající popisu pohřešovaného. Ten byl poté předán z preventivních důvodu do péče lékařů.

Sedmiletý Jalar slouží u Policie České republiky, konkrétně u skupiny základních kynologických činností v Kladně, pět let. Je všestranný, což znamená, že se využívá k pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, k vyhledávání předmětů nebo i vyjíždí s pořádkovou jednotkou na různé akce.

Náš čtyřnohý parťák má za sebou desítky úspěšných výjezdů, čímž dokazuje, že je právoplatným členem Policie ČR.

V pátek 1. října na Jalara a jeho páníčka čekalo milé překvapení na služebně, kam jim 75letý pán přišel osobně poděkovat.por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
1. října 2021