Nové policejní posily

MLADOBOLESLAVSKO – Polští policisté posílí naše hlídky. 

Od 1. září tohoto roku pomáhají v Mladé Boleslavi zvýšit bezpečnost policejní hlídky posílené o příslušníky policejního sboru z Polska.

Přímo v ulicích tak budou vidět dva polští policisté, jejichž přítomnost bude sloužit jako aktivní pomoc při udržování veřejného pořádku a bezpečnosti v našem městě. Výkon služby smíšených hlídek bude směřován především do lokalit se zvýšeným výskytem protiprávního jednání a do míst s ubytovnami zahraničních dělníků.

Ze zkušeností z předešlého působení polských policistů ve společných hlídkách je zřejmé, že mají zahraniční policisté výrazný respekt u svých krajanů. Svou přítomností a aktivní součinností přispívají k omezení eskalace konfliktních situací při řešení protiprávního jednání cizinců a výrazně se zrychluje proces ověřování jejich totožnosti. Polští policisté mimo jiné poskytují i rady svým krajanům při řešení osobních problémů, například při ztrátě dokladů.

Přestože nebudou mít zahraniční policisté přímo žádnou pravomoc, očekáváme od jejich působení výrazný preventivní účinek. Projekt společných hlídek pod vedením českých policistů bude realizován po dobu dvou měsíců.

Vždy několik měsíců v roce slouží v Mladé Boleslavi ve společných hlídkách zahraniční policisté již čtvrtým rokem. Polské policisty slavnostně přivítal v parku Výstaviště 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hanáček, ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen. Václav Kučera, vedoucí konzulárního oddělení na Velvyslanectví Polské republiky v Praze Artur Łukiańczuk a ředitel Územního odboru Mladá Boleslav plk. Marek Jirouš.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
1. září 2021