Dopraváci si posvítili na cyklisty

BEROUNSKO – Zkontrolovali společně se strážníky několik desítek osob. 

Rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci připravili berounští dopravní policisté ve spolupráci s Městskou policií Beroun na uplynulý víkend, konkrétně vyrazili do terénu ze soboty 21. srpna 2021 na neděli 22. srpna 2021 v době od 17:00 do 02:00 hodin.

Hlídky se tentokráte zaměřily na kontrolu cyklistů. Zda i tito účastníci silničního provozu dodržují zákony a dbají pravidel BESIPu.

Hlídky byly na několika stanovištích, jak na území města, tak na přilehlých cyklostezkách. Setkat s policisty jste se mohli například na cyklostezce Hýskov – Beroun, na stezkách přímo v městě Berouně a na Husově náměstí. Policisté kontrolovali  požití alkoholických nápojů před jízdou a jejich pozornosti neunikl ani technický stav jízdního kola. Samozřejmě se hlídky se zaměřily na kontrolu dodržování dopravního značení, které mnohým cyklistům dělá problém. Především zákazové a příkazové značky mnohým uživatelům bicyklů nic neříkají. I cyklisté musí bezpodmínečně dodržovat zákon č. 361/2000 Sb., O provozu na pozemních komunikacích.

Celkem policisté se strážníky zkontrolovali několik desítek cyklistů a odhalili patnáct cyklistů pod  vlivem alkoholu. Nejvyšší naměřená hodnota u kontrolovaného byla ve výši 1,96 promile.

Tři osoby nadýchaly jedno promile a dva účastníci silničního provozu jedoucí na bicyklu odmítli test na alkohol. Drobné prohřešky řešili jen domluvou.

Vzhledem k tomu, že cyklistika se regionu stala velice oblíbenou, budeme i nadále pokračovat v obdobných preventivních akcích.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
24. srpna 2021