Během jednoho dne dva úspěchy

KLADENSKO – Ztraceného seniora opět vypátral Hakim. 

Včera jsme informovali o služebním psu Hakimovi, kterému se v pátek 3. září 2021 podařilo na Berounsku vypátrat řidiče, který utekl od dopravní nehody.

To ale nebyl jeho jediný úspěch v tomto dni. Po návratu na základnu byla opět operačním střediskem povolána do služby psovodka se svým čtyřnohým parťákem. Tentokrát se výjezd týkal pátrání po pohřešovaném seniorovi.

Dvaasedmdesátiletý muž odešel ze svého bydliště v Kladně ve Vrapické ulici 3. září 2021 kolem 14. hodiny se svým psíkem s tím, že půjde do přilehlého lesa na houby. Když se do šesté hodiny večerní nevrátil, požádala rodina o pomoc Policii ČR.

Jelikož byla v ten den v pohotovosti pořádková jednotka, byla po zjištění okolností zmizení důchodce nasezena k propátrání terénu ve výše zmiňovaném vrapickém lese.

O součinnost byl požádán i výjezd skupiny služební kynologie. Na místo se dostavila psovodka se psem Hakimem, kterého po příjezdu na místo použila k propátrání lesa, ve kterém se měl senior nacházet.

Asi v 19:00 hodin byl pohřešovaný muž nalezen služebním psem v prudkém svahu za hřbitovem. Byl znatelně unavený a policistce sdělil, že upadl a zranil se na hlavě.

Jelikož nebyl schopen sám vstát, přivolala policistka kolegy z pořádkové jednotky, kteří zraněného a vyčerpaného muže přenesli z lesa k vozidlu rychlé záchranné služby, kde ho do své péče převzali záchranáři.

Poděkování za záchranu muže patří nejen policistům, ale zejména služebnímu psovi Hakimovi, který neustále svými činy dokazuje, že je právoplatným členem policejního sboru.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. září 2021