AKTUALIZACE: Napadení tří žen v Benešově

BENEŠOVSKO- Muž skončil ve vazbě 

AKTUALIZACE

Podezřelý muž byl včerejšího dne propuštěn z psychiatrické nemocnice a téhož dne stanul před Okresním soudem v Benešově, kde soudce rozhodl o vzetí muže do vazby.

V případě odsouzení může devětadvacetiletý muž skončit na 5 až 12 let ve vězení za výtržnictví a těžké ublížení na zdraví.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
27. srpna 2021


AKTUALIZACE

Muž podezřelý z útoku na tři ženy z 10. srpna 2021 v Tyršově ulici v Benešově byl policisty vypátrán.

Současně byly zahájeny úkony trestního řízení pro výtržnictví a pokus těžkého ublížení na zdraví. Nyní se devětadvacetiletý muž nachází v psychiatrické nemocnici a po jeho propuštění budou policisté pokračovat v úkonech trestního řízení.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
24. srpna 2021


Včera, 10. srpna 2021 jsme krátce před 13.hodinou přijali na linku 158 oznámení o incidentu, který se stal v Tyršově ulici v Benešově. Na místě – před rychlým občerstvením, mělo dojít k incidentu mezi mužem a ženou, kteří se mezi sebou neznali a muž měl následně ženu napadout Této ženy se pak zastaly další dvě ženy ve snaze jí pomoci a před agresorem uchránit, a tak muž napadl následně i je.

Dvě ženy byly převezeny k ošetření do benešovské nemocnice. V současné chvíli policisté věc kvalifikovali jako výtržnictví, nicméně nevylučujeme překvalifikování skutku například na ublížení na zdraví.

Policisté mají několik indícií vedoucích ke konkrétnímu muži, po kterém nyní intenzivně pátrají. Dále mají k dispozici kamerové záznamy, které v současné době vyhodnocují.

por. Ing. bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
11. srpna 2021