Záchrana života muži na Sítenském mostu

KLADENSKO – Včasný a profesionální zákrok policejní hlídky a posádky ZZS. 

Na základě oznámení byly policejní hlídky vyslány třicet minut před půlnocí dne 17. června 2020 na Sítenský most v Kladně, kde se v prostoru za zábradlím nacházela neznámá osoba.

Jako první se na Sítenský most v rámci výkonu noční služby dostavili policisté oddělení hlídkové služby, kteří po příjezdu na místo zaznamenali přibližně v polovině mostu osobu za zábradlím, stojící zády do Sítenského údolí. Z těchto důvodů ponechali své služební vozidlo v bezpečně dostatečné vzdálenosti, aby nepolekali osobu za zábradlím.

Tříčlenná policejní hlídka se pomalu přesunula k této osobě a po chvilce jeden z policistů navázal s mužem slovní kontakt. Následně si policista získal u tohoto mladíka důvěru.

Při komunikaci se vzájemně představili a dvaadvacetiletý muž z Kladenska se policistovi svěřil s tím, že přelezl zábradlí z důvodů sebepoškození, neboť dnešního dne mu lékař po delší době léčby opět diagnostikoval vážnou nemoc.

Během několika minut se do prostoru Sítenského mostu dostavily další policejní hlídky a složky IZS. Přítomná lékařka s řidičem záchranné služby převzala komunikaci s tímto mužem, který poté přelezl zábradlí zpět a za doprovodu policejní hlídky a posádky ZZS přešel do sanitního vozidla.

Provedením dechové zkoušky byla naměřena hodnota 1,6 promile alkoholu v dechu.

Policejní hlídky provedly následně doprovod posádce ZZS při převozu dvaadvacetiletého muže.

Kladenští kriminalisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu pokus sebevraždy.

Včasný a profesionální zákrok policistů oddělení hlídkové služby a posádky ZZS zachránil mladému muži život před sebepoškozením.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
18. června 2020