Začátek školního roku s projektem „Zebra se za Tebe nerozhlédne.“

KRAJ – Středočeští policisté vyrazili za dětmi na přechody pro chodce 

Tak jako každý rok se již tradičně první školní týden vydali policisté na přechody pro chodce, aby se zde potkali s žáky, především nižších ročníků a osvětlili jim pravidla bezpečného přecházení a celkově základní pravidla chování v silničním provozu.

Projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ je dlouholetý preventivní projekt Policie České republiky, který cílí na děti 1. stupně základních škol a jejich bezpečí v dopravě a osobní bezpečí. Informace jsou dětem předávány přímo v silničním provozu – u přechodů pro chodce i na následných tematických besedách. 

Ani tento rok nebyl výjimkou a i středočeští policisté a policistky z oddělení tisku a prevence společně s kolegy z dopravních inspektorátů vyšli za těmi nejmenšími školáky do ulic a věnovali se jejich bezpečnosti v silničním provozu.

Takto po celý týden měli stanoviště na více jak 300 přechodech pro chodce ve Středočeském kraji. Následovaly série přednášek přímo ve školách napříč celým krajem.

Před dvěma lety byl projekt rozšířen o pracovní sešit zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu ale také na osobní bezpečí. Právě s těmito sešity policisté děti ve školách navštívili a předali jim je, aby s nimi následně učitelé mohli s dětmi pracovat a vzdělávat se.

Na děti čeká každý týden jedno téma navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí (nejen) v dopravě. Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce.

Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra, která s inovací projektu získala novou podobu.

Od září 2021 kreslená Zebra ožila v podobě krátkých zábavných videí, která tematicky navazují na pracovní sešit. Videa jsou dostupná na policejním Youtube kanálu. Více informací o projektu naleznete zde www.policie.cz/zebra.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
14. září 2021