Zabezpečte si svůj majetek

KLADENSKO – Z pozemku zmizely nezajištěné věci.

Včera 12. března 2018 po osmé hodině večerní přijal operační důstojník na línku 158 oznámení o krádeži od čtyřicetiletého muže z obce Tuchlovice.

Neznámý pachatel téhož dne, tj. 12. 3. 2018, od 01:00 do 08:00 hodin překonal nejprve dvoumetrovou kamennou zídku náležející k domu v ulici Národního odboje a poté z pozemku odcizil pánské jízdní kolo zn. Rock Machine, které bylo volně opřené o zeď garáže, která se nachází na výše uvedeném pozemku. Dále zcizil i vysokotlaký čistič, který byl taktéž volně odložen u garáže. Celková škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na 7.600,- Kč.

Případ prošetřují stochovští policisté jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 573. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Policie ČR znovu upozorňuje občany, aby zabezpečili lépe svůj majetek! Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
13. března 2018