Za žáky vlašimské základky přišla prevence „on-linem“

BENEŠOVSKO – S ohledem na současná opatření nelze prevenci „provádět“ klasickým způsobem. Na Benešovsku ale měli děti z vlašimské základní školy možnost si vyslechnout spoustu zajímavých informací videokonferenčně. 

Žáci sedmé třídy si v rámci svých projektových dnů zvou zástupce různých profesí. Při zahájení výuky má vždy host vypnutou kameru a žáci mu pokládají otázky, díky kterým musí poznat čím se zabývá. Po několika (místy vtipných otázkách) žáci přišli „záhadnému“ hostu na kobylku a poznali v něm policistu.

Následoval zástup mnoha otázek týkající se policejní práce. V průběhu celého sezení se žáci dozvídali spoustu zajímavostí z výkonu služby policistů – např. jak a čím se prokazují, děti zajímalo i vzdělání, jaké musí policista či kriminalista absolvovat, ale například i to, jaké předměty, které se vyučují na základní škole, zejména pak znalosti z nich, by mohly do budoucna při práci u Policie ČR využít.

Chlapci a dívky se také mohli „přes monitor“ podívat, co všechno musí mít u sebe policista při běžné službě a s čím a jak pracuje kriminalistický technik. Žáky také zajímala práce kriminalistického technika na místě činu i to, jakým způsobem se zajišťují „důkazy“ – tedy stopy, které na místě činu pachatel zanechal. 

Na konci virtuální hodiny došlo i na hodnocení a přínos takové přednášky. A všichni se shodli – bylo to zajímavé, ale už se těší na společné setkání přímo ve třídě.

nprap. Jaroslav Bican
ÚO Benešov
preventista