AKTUALIZACE: Střelba v Kostelci nad Labem

KRAJ – Středočeští kriminalisté intenzivně pracují na případu z letošního 10. července a postupně prověřují všechny jeho okolnosti.

V souvislosti se středečním případem z Mělnicka, při kterém došlo k postřelení dvaaosmdesátileté ženy, bylo proti zadrženému šestapadesátiletému muži včerejšího dne zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vražda, spáchaného ve stádiu pokusu. V průběhu dnešního dne bude příslušným soudem rozhodováno, zda trestní stíhání obviněného bude vedeno vazebně.
V případě prokázání viny a následném odsouzení může soud za tento skutek uložit trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
12. července 2019


KRAJ – Včera v podvečer došlo v jednom z rodinných domů na Mělnicku po rodinné rozepři k postřelení dvaaosmdesátileté ženy mužem.

Postřelená žena byla s vážným zraněním vrtulníkem transportována do pražské nemocnice. Šestapadesátiletý muž, který vystřelil z legálně držené zbraně, byl během krátké chvíle zadržen a odzbrojen policejní hlídkou. Celou událost si převzali středočeští kriminalisté. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, spáchaného ve stádiu pokusu, a kriminalisté nyní prověřují všechny okolnosti této události.

Zadržený muž se v současné době nachází v policejní cele, kdy v průběhu dne s ním budou prováděny další úkony trestního řízení. V rámci prováděného šetření kriminalisté zjistili, že mělo dojít při incidentu k několika výstřelům, minimálně k jednomu uvnitř domu.

S ohledem na probíhající fázi trestního řízení nelze v současné době k případu poskytnout bližší informace.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí PČR
11. července 2019