START DRIVING – projekt pro začínající řidiče

KRAJ – Do projektu se zapojila i středočeská policie 

START DRIVING je projekt Asociace autoškol ČR, který je určen pro mladé, začínající řidiče ve věku 18 – 24 let a je zaměřen na zvýšení kvality jejich řidičských dovedností.

Základní kurz s názvem STARTDRIVING je v plném proudu a proběhl již i ve Středočeském kraji na polygonu na Příbramsku.

Projekt START DRIVING přichystala Asociace autoškol ČR, Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů, Asociace dopravních psychologů ČR, Platforma VIZE 0, BESIP a Policie ČR.

Ze strany vrchního komisaře kpt. Ing. Petra Bejsty z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje si mladí řidiči vyslechli informace o činnosti dopravní policie včetně základních oprávněních dopravních policistů v silničním provozu, o problematice nevěnování se řízení za použití mobilních telefonů v ruce (zvýšená pravděpodobnost dopravní nehody) apod.

Následovala dynamická ukázka silniční kontroly, přednáška dopravního psychologa a později mladé řidiče čekala jízda s instruktory na polygonu za ztížených podmínek, kde si mohli vyzkoušet jízdu na mokré vozovce, ve smyku, v zatáčce apod. To vše se odehrálo pod vedením zkušených instruktorů.

Začínající řidiči jsou jednou z rizikových skupin v silničním provozu, proto jim bude i nadále ze strany policie věnována pozornost a podobné kurzy budou i nadále ve Středočeském kraji probíhat.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
15. června 2020