Sraženého cyklistu transportoval vrtulník LZS

BEROUNSKO – Řidič osobního vozidla z místa dopravní nehody ujel. 

Před dvacátou hodinou dne 30. června 2020 vyjížděli dopravní policisté k oznámené dopravní nehodě, která se stala za obcí Řevnice v katastru obce Zadní Třebáň na Berounsku.

Při projíždění zatáčkou narazil řidič osobního vozidla zezadu do cyklisty a z místa dopravní nehody ujel. Sedmapadesátiletý cyklista utrpěl zranění těžkého charakteru a byl transportován vrtulníkem LZS do jedné z pražských nemocnic.

Vzhledem ke zranění cyklisty nebylo možné provést dechovou zkoušku a v nemocnici byl proveden odběr biologického materiálu.

V době dopravní nehody nebyl cyklista chráněn helmou.

U řidiče z osobního vozidla nebyl alkohol vyloučen z důvodu ujetí z místa dopravní nehody.

Policisté nyní tuto dopravní nehodu nadále prošetřují a pátrají po řidiči s vozidlem, který nesplnil svou zákonem danou povinnost a z místa dopravní nehody ujel.

Z těchto důvodů vyzýváme všechny řidiče, jejich spolujezdce a i ostatní účastníky silničního provozu, kteří tímto úsekem nedaleko obce Řevnice projížděli nebo se zde v inkriminovaném čase v úterý 30. června 2020 kolem 19.50 hodin pohybovali a zaznamenali tuto dopravní nehodu, při které došlo ke střetu osobního vozidla  s cyklistou a jeho  následnému pádu, aby poskytli veškeré informace na služební mobilní telefon 602 474 382 nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při vypátrání podezřelého řidiče a jeho vozidla.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
1. července 2020