Profesionální práce berounských policistů

BEROUNSKO – Šířil poplašnou zprávu v čase nouzového stavu o nákaze koronavirem. 

Na linku 158 Středočeského kraje bylo dne 30. března 2020 po půl třetí ráno oznámeno neznámým pachatelem, že je nakažen koronavirem a vědomě toto virové onemocnění roznáší přejezdy vozidlem po celé České republice. Anonymní oznamovatel tohoto skutku své jméno nechtěl sdělit a telefonické spojení ihned ukončil. Na následné opakované pokusy o telefonické spojení ze strany Policie ČR nereagoval a telefon již nezvedal.

Na základě policejního a operativního šetření se podařilo policistům za několik hodin vypátrat podezřelého muže, který toto oznámení anonymně zavolal na linku 158. Muž byl dopaden spící v dodávkovém vozidle na odpočívadle čerpací stanice na území města Beroun, ve směru jízdy Plzeň – Rozvadov. Policisté zadrželi tohoto podezřelého muže, který nepravdivě uváděl, že je nakažen koronaviem a vyvolal opatření vedoucí k nebezpečí vážného znepokojení nad šíření nemocí a zprávu oznámil orgánu Policie ČR.  Pachatel se tohoto jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu.  

Z trestného činu šíření poplašné zprávy je nyní šestatřicetiletý muž z Prahy obviněn. Za toto protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši 8 let.


nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
1. dubna 2020