Přes bariéry s policií

KLADENSKO – Při sportovní akci podpořili studenti hendikepovaného pana Jirku.

Včera 27. března 2019 proběhl na kladenském lehkoatletickém stadionu Sletiště 2. ročník sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“, která byla určena pro studenty 4. ročníků středních škol a středních odborných učilišť v okrese Kladno. Na této akci, kterou pořádalo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Středočeského kraje, Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR a Kontem bariéry, si studenti mohli vyzkoušet fyzické testy, jejichž splnění je jednou z podmínek přijetí při výběrovém řízení k Policii ČR.

Za každého úspěšného studenta, který splnil limity výše zmiňovaných fyzických testů, věnovala zdravotní pojišťovna, jako sponzor této akce, finanční částku, která je určená pro hendikepovanou osobu.

Jedná se o osmadvacetiletého pana Jirku, který přišel v důsledku onkologické léčby o pravou ruku. Peníze z charitativní akce Přes bariéry s policií budou použity na robotickou ruku pro tohoto muže.

Akce na Sletišti se zúčastnilo devět kladenských středních škol (Sportovní gymnázium, Střední zdravotní škola, Střední hotelová škola, Gymnázium Kladno, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, C. Boudy, 1.KŠPA, SOŠ a SOU, E. Beneše, SOŠ a SOU Dubí a Střední průmyslová škola, J. Palacha). Jednalo se o celkem 160 žáků, z nichž třiašedesát osob uspělo. Tito studenti nejen, že svým výkonem přispěli na výše uvedenou postiženou osobu, ale obdrželi od středočeské policie voucher, jehož platnost je šest měsíců a pokud se tito maturanti rozhodnou zkusit po maturitní zkoušce výběrové řízení k Policii ČR, mají již třetinu tohoto řízení splněno. Čekají je jen psychotesty a lékařská prohlídka.

Rádi bychom touto cestou poděkovali vedení škol, že umožnilo svým studentům se akce zúčastnit a samozřejmě všem studentům za sportovní výkony na této charitativní akci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
28. března 2019