Policejní psovod za necelou hodinu a půl vypátral pohřešovaného muže

KRAJ – Muž byl nalezen v pořádku. 

Ke konci minulého týdne, v sobotu 16. května, přijali policisté v odpoledních hodinách oznámení o pohřešování muže. Na základě zjištěných prvotních informací si měl dvacetiletý muž trpící autismem vzít jízdní kolo a odjet neznámo kam.

Bylo tedy jasné, že policisté musejí okamžitě jednat, jelikož mohl být ohrožen jeho život a zdraví.

Během několika minut uskutečnili rozsáhlou pátrací akci, do které byly zapojeny pozemní policejní hlídky. Do pátrání po pohřešovaném muži byli přizváni také policisté z obvodního oddělení Pacov, jelikož vytipovaná místa možného výskytu muže byla na rozhraní Středočeského kraje a kraje Vysočina. Do akce byli povoláni také policejní psovodi.

Cíl všech nasazených policistů byl společný, a to vypátrat pohřešovaného muže v co nejkratší době a v pořádku. To se díky rychle zorganizované pátrací akci ze strany středočeských policistů brzy podařilo. Policejní psovod z oddělení služební kynologie v Domašíně prap. Jakub Troutnar se svým čtyřnohým parťákem, služebním psem jménem Xen, prohledávali okolí v místě bydliště pohřešovaného, zde byli ale neúspěšní. Po muži proto pátrali dál a to v širokém okolí. Prověřovali lesní cesty, budovy i areály. 

Za necelou hodinu a půl přišel zdárný konec. Psovodovi se služebním psem se podařilo pohřešovaného muže vypátrat. Našli ho u rekreačního střediska u Jizbic. Muž byl v pořádku a policisté ho následně předali rodině.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
19. května 2020