Nové posily u kladenských psovodů

KRAJ – Představujeme Dericka a Janka.

Kladenští psovodi sklízí úspěchy jak na poli služebním, tak i v oblasti soutěží, jak pravidelně informujeme veřejnost.

Tentokrát bychom se chtěli podělit o další příjemnou zprávu, která se týká policejních psovodů.

Na oddělení služební kynologie – skupinu základních kynologických policejních činností Kladno přibyla dvě nová štěňata.

Jedná se o pejska jménem Derick Abalio, který se narodil 5. února 2019 a jeho bratra Janka z Jeníku, který se spatřil světlo světa 24. února 2019. Ti se za několik měsíců stanou platnou posilou již nyní perfektního týmu.

Oba malé čtyřnohé pomocníky, jejichž otec je Morgan od Policie ČR, osmiletý německý ovčák, který slouží u policie od svého narození, si přivezli jejich noví páni (nprap. Ing. Jitka Jozová a prap. Radovan Mach) v minulých dnech do nových domovů.

Výcvik těchto chlupáčů začíná od prvního dne služby a to formou hry. Policejní psovodi využívají k těmto hrám především hračky, míčky a pamlsky.

Prvotním a nejdůležitějším úkolem pro štěňata je takzvaná socializace. Malí psí služební pomocníci si musí zvykat například na větší množství lidí, na neznámé prostředí a tmavé prostory.

Štěňata se učí od začátku i pachovým pracím, samozřejmě také formou hry.

Všichni čtyřnozí policejní pomocníci se ve své činnosti neustále zdokonalují. Jedná se jak o pravidelný výcvik, tak kontakt se svým psovodem, který se svými psy tráví 24 hodin denně.

Kolem druhého roku policejní služební pes nastupuje se svým psovodem do výcvikového střediska, kde je pod vedením zkušených instruktorů systematicky připravován a následně vykoná zkoušku pro získání kategorie, která je nezbytná pro výkon služby.

Přejeme novým „kolegům“ mnoho úspěchů v policejní práci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
15. května 2019