Mělničtí policisté zahájili sezónu

MĚLNICKO – Spustili lodě na vodu.

V letošním roce o pár týdnů dříve zahájili mělničtí policisté sezónu na vodě. V úterý 17. dubna 2018 po zimní údržbě a několika měsíčním zazimování převezli policisté Obvodního oddělení Mělník svou lodní flotilu do mělnického přístavu, kde spustili lodě na vodní hladinu řeky Labe.

Od letošního roku bude vodní toky na Mělnicku brázdit nejen policejní člun Marine, ale i nově přidělená služební loď Spectrum Hull Fishing.

Obě lodě využijí policisté ke kontrolám rybářů. Dohlédnou zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu, zda například nedochází k chytání ryb v době, kdy je to zakázané. Provádět budou také jako i v uplynulých letech dohled na veřejný pořádek u vodních ploch. Zda nejsou porušovány vyhlášky měst a obcí. Pomocí nové lodě budou kontrolovat vůdce malých plavidel (řidiče lodí), zda mají příslušná oprávnění k řízení, povinnou výbavu na lodi, lodní osvědčení (technický průkaz). Zaměřovat se budou také například na správný technický stav plavidel a na to, zda „řidiči“ neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, neboť na vodě platí v tomto ohledu stejná pravidla jako na silnici. Při kontrolách sportovních lodí budou řešit dodržování všech daných pravidel pro jejich činnost.

Policejní člun Marine bude využíván při práci nejen na řekách Labe a Vltava, ale i na stojatých vodách v rámci celého teritoria Územního odboru policie Mělník.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí PČR Mělník
20.4.2018