Krádež mobilního telefonu na ulici

KLADENSKO – Občané, buďte obezřetní a dávejte si pozor na své věci.

Kladenští policisté neustále upozorňují občany, aby byli obezřetní a dbali zvýšené opatrnosti na své osobní věci v ulicích měst i obcí a dávali si pozor v místech, kde je větší výskyt lidí a stísněný prostor. Dále policie upozorňuje na oslovení cizí osobou, která je požádá o nějakou službu nebo dokonce nabízí jakékoliv zboží, a to nejen na území kladenského okresu. V žádném případě není vhodné si tyto osoby připouštět do své blízkosti a je důležité si ponechávat svůj  bezpečný prostor.

Tito zloději tak zvaní kapsáři umí využít malý okamžik vaší nepozornosti a zmocní se vašeho majetku ve svůj prospěch. Z těchto důvodů je nutné své osobní věci, jako jsou doklady, platební karty, peněženky, finanční hotovost, mobilní telefony a další věci mít vždy pod kontrolou a v každém případě je nutné je mít zabezpečeny pod nějakým uzavřením.

Policie vyzývá občany, aby si dávali na své věci pozor a dále se vyvarovali kontaktu s těmito pouličními zloději a podvodníky. Jakmile se s podezřelými osobami tohoto typu setkáte, zavolejte na linku 158 nebo pohyb těchto osob oznamte na nejbližší policejní služebnu.


Na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno Švermov se dne 5. února 2019 dostavila poškozená třiatřicetiletá žena z okresu Rakovník a oznámila krádež při sobě na ulici.

V den oznámení krátce po osmé hodině při přecházení parku v Kladně Švermov na rozhraní ulic Velvarská a Bezručova se poškozená žena při vyhýbání na chodníku míjela se skupinkou mladíků. Následně zjistila, že této situace využil jeden z mladíků k odcizení jejího mobilního telefonu z neuzavřené tašky, kterou měla přes rameno. Odcizením mobilního telefonu vznikla škoda ve výši 4 000,-Kč.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.


Důležité rady, jak se nestát obětí kapsářů:

  • na ulicích a v místech většího výskytu lidí například i v prostředcích MHD, věnujte zvýšenou pozornost svým taškám, kabelkám a zavazadlům
  • neodkládejte a neponechávejte peněženky a příruční zavazadla bez dohledu, například v restauračních a zdravotních zařízeních, při jízdě v dopravních prostředcích, při nákupu a ani v parku na lavičce
  • mobilní telefon, peněženku, finanční hotovost, doklady ukládejte vždy do kabelky nebo příručního zavazadla pod bezpečným uzavřením
  • nenoste doklady a peníze v bočních kapsách batohů, tašek ani ošacení
  • nenoste u sebe velkou finanční hotovost
  • peněženku a doklady noste pokud možno odděleně
  • mobilní telefon noste v upevněném pouzdře na místo, o němž máte největší přehled nebo do vnitřních kapes oděvů
  •  v obchodě neukládejte tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků
  • pokud u sebe nosíte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty
  • pokud vám byla platební karta odcizena, ihned zablokujte účet .

 

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

6. února 2019