Kontroly elektronických dálničních známek

KRAJ – V týdnu od 22. do 26. února se policisté zaměřili na kontroly dálničních známek 

Týden od pondělí 22. února do pátku 26. února 2021 byl ve znamení dopravně bezpečnostní akce na středočeských silnicích a dálnicích. Policisté se zaměřili na kontroly dodržování pravidel silničního provozu a bezpečné chování řidičů a zejména pak na kontroly elektronických dálničních známek, dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu a jiných návykových a psychotropních látek, kontroly maximální povolené rychlosti, ale i na ostatní porušení předpisů a povinností, které musí všichni účastníci silničního provozu dodržovat.

Do akce bylo nasazeno 98 policistů, kteří během těchto pěti dnů zjistili celkem 212 dopravních přestupků. Celkem 201 jich vyřídili blokovou pokutou v celkové výši 109 tisíc korun. Dohromady 185 řidičů nemělo zaplacenou elektronickou dálniční známku.

Ve třiceti jedna případech se policisté setkali s řidiči, kteří překročili maximální povolenou rychlost, další čtyři řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu a jeden řidič pod vlivem drog. Dohromady dvacet sedm řidičů při jízdě drželo v ruce mobilní telefon a dvacet pět řidičů nepoužilo bezpečnostní pás.

V obdobných dopravně bezpečnostních akcích budeme i nadále pokračovat.

kpt. Mgr. pavel Truxa
tiskový mluvčí
2. března 2021