Kolonádu v Poděbradech rozzářil policejní orchestr se sólisty

KRAJ – Poděkování složkám IZS a občanům – to bylo hlavní motto koncertu Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, která v tomto týdnu zavítala do Poděbrad. 

Na lázeňské kolonádě v Poděbraděch vystoupil koncem týdne prestižní orchestr Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Téměř hodinové hudební poděkování, které zahájil krajský ředitel, brigádní generál Václav Kučera,  bylo věnováno policistům, zdravotníkům, zdravotnickému personálu a lékařům za neuvěřitelné nasazení a zvládání situace v době pandemie koronaviru.

Poděkování bylo určeno také občanům, kteří museli dodržovat a respektovat krizová opatření, která byla pro většinu doposud neznámá a značně omezující.

Děkovný koncert plný krásných melodií a písní v podání sólistů Gabriely Urbánkové a Tomáše Savky, pod vedením šéfdirigenta plukovníka Jana Zástěry, se mohl právě na kolonádě věhlasných lázní v Poděbradech uskutečnit díky podpoře města, konkrétně starosty Jaroslava Červinky a generálního ředitele akciové společnosti Lázně Poděbrady, ing. Petra Valenty.

V rámci Středočeského kraje se jednalo již o druhý děkovný koncert složkám IZS a občanům, první se uskutečnil přímo v areálu Oblastní nemocnice Kladno, kde Hudba Hradní stráže a Policie České republiky potěšila posluchače směsí slavných českých pochodů a populárních melodií.
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
26. 6. 2020