AKTUALIZACE – Hned dva pokusy vraždy v jeden den. Hádky skončily pobodáním partnerů.

KRAJ – Krajští kriminalisté řeší případy kvalifikované jako vraždy ve stadiu pokusu. K oběma případům došlo v jeden den, na velikonoční neděli. 

Dnešního dne (6. 4. 2021) rozhodoval Okresní soud v Nymburce o vzetí 39letého muže, který měl své 32leté družce způsobit po předešlé hádce mnohačetná bodná poranění, o vzetí do vazby.

Kriminalisté ji navrhovali pro všechny tři vazební důvody, tedy z obavy, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, nepůsobil na vyslechnuté svědky a trestnou činnost neopakoval. 

Soudce Okresního soudu v Nymburce všechny tyto důvody akceptoval a další vyšetřování obviněného  39letého muže bude vedeno vazebně.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
6. dubna 2021


Na velikonoční neděli zaměstnaly krajské kriminalisty hned dva případy napadení mezi partnery, které skončily pobodáním. Oba případy jsou kvalifikovány jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

K první události vyjížděli policisté krátce před polednem do jednoho ze sídlištních bytů v Lysé nad Labem.

Mezi partnery došlo k hádce, po které vzal 39letý muž kuchyňský nůž a 32leté ženě jím způsobil mnohačetná bodnořezná poranění. Ihned po napadení družky z bytu utekl, nasedl do osobního vozu a z místa ujel.

Po podezřelém pátraly všechny dostupné policejní hlídky, přičemž zhruba po čtyřech hodinách od napadení se muže podařilo zastavit a zadržet policejní hlídce z Obvodního oddělení Český Brod poblíž obce Úvaly na Praze venkov.

Muž je v současné době v policejní cele a již si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Kriminalisté rovněž podají podnět státnímu zástupci, aby byl 39letý muž vyšetřován vazebně. 32letou družku převezla zdravotnická záchranná služba s vážnými zraněními do nemocnice, kde je i v současné době hospitalizována.

Druhá událost se stala pár minut před šestou hodinou večerní na jedné z příbramských ubytoven.

Opět se jednalo o spor mezi partnery, kdy po předešlé hádce měla 33letá žena napadnout nožem svého druha a zasadit mu několik bodných ran. Policejní hlídka, která na místo konfliktu přijela, zadržela podezřelou ženu přímo na místě, přičemž s ohledem na její špatný duševní stav byla následně převezena k hospitalizaci do psychiatrické léčebny. 46letého muže převezli záchranáři s vážnými zraněními do nemocnice.

V dané věci již krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení po podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Až to zdravotní a duševní stav ženy dovolí, teprve s ní budou provedeny potřebné procesní úkony. 


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
5. dubna 2021