Další dopravní nehoda s chodkyní

KLADENSKO – Policie opět upozorňuje chodce i řidiče, aby byli obezřetní.

Policisté vyjížděli  dne 21. února 2019  v odpoledních hodinách k dopravní nehodě, která se stala ve Slaném v Třebízského ulici.

Při dopravní nehodě, ke které došlo po čtrnácté hodině, se střetlo na přechodu pro chodce osobní vozidlo tovární značky Opel s chodkyní. Policisté vyzvali devětatřicetiletou řidičku k dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem a alkohol byl na místě vyloučen. Pětašedesátiletá chodkyně byla posádkou ZZS převezena se zraněním lehčího charakteru na vyšetření do slánské nemocnice. 

Co bylo příčinou této dopravní nehody je předmětem šetření.

Kladenská policie neustále upozorňuje řidiče, ale i chodce, aby dbali zvýšené obezřetnosti jako účastníci silničního provozu, a to především v těchto podzimních a zimních měsících, kdy je značně snížená viditelnost. Pouze vzájemným respektováním řidičů a chodců v dopravě a dodržováním silničních předpisů lze snížit počet dopravních nehod na našich pozemních komunikacích. Policie dále upozorňuje řidiče, aby v době nepříznivého počasí, kdy jsou silnice kluzké, v ranních a nočních hodinách bývá snížená viditelnost vlivem mlhového oparu a dochází i k námraze na komunikaci, aby zvýšili svoji pozornost a přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám. Policie apeluje na řidiče, aby usedali za volant odpočatí a plně se za jízdy věnovali řízení.

Další policejní upozornění je určeno především chodcům, kteří by si měli uvědomit, že nemají při přecházení silnice absolutní přednost. Při přecházení pozemní komunikace je důležité nejen se rozhlédnout k bezpečnému přejití vozovky, ale je zde velmi důležité využít očního kontaktu chodce s řidičem.  Ani v silničním provozu bychom neměli opomínat na tolerantnost a slušné jednání.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

22. února 2019