AKTUALIZACE – Vražda 58leté ženy v Nové Vsi

KRAJ – Krajští kriminalisté vyšetřují smrt 58leté ženy, která byla nalezena bez známek života před domem.

AKTUÁLNÍ INFORMACE K PŘÍPADU VRAŽDY V NOVÉ VSI

V souvislosti s násilným činem, který se stal ve středu ráno v obci Nová Ves, kdy před jedním z bytových domů byla nalezena bez známek života a s četnými poraněními na hlavě 58letá žena, policisté již včera dopoledne zadrželi podezřelého muže.

Po provedení nezbytných procesních úkonů již proti tomuto muži (70 let) zahájili trestní stíhání, a to pro zvlášť závažný zločin vraždy podle § 140 odst. 2 trestního zákoníku.

Podle zjištění kriminalistů a výpovědi obviněného muže došlo k činu ve středu krátce před pátou hodinou ranní, kdy 58letou ženu napadl dnes již obviněný ve chvíli, kdy odcházela do zaměstnání, přičemž jí opakovaně udeřil tupým předmětem do hlavy. Žena utrpěla velmi závažná poranění, kterým ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby podlehla.

Kriminalisté dnes podali cestou krajského státního zastupitelství podnět k návrhu na vzetí 70letého muže do vyšetřovací vazby, a to z důvodu, aby se případně nevyhýbal trestnímu stíhání.

Obviněný, 70letý muž, se k činu doznal, s policisty spolupracuje a podle všeho řešil tímto vyhroceným způsobem dlouhotrvající vzájemné sousedské spory.

Pokud soud uzná 70letého muže vinným ze zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu trest odnětí svobody v trvání od 12 do 20 let.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
22. listopadu 2019

______________________________________________________________________________________________________________

Středočeští kriminalisté vyšetřují od středečního rána případ vraždy v Nové Vsi na Praze venkov – Východ. Před jedním z bytových domů byla nalezena bez známek života 58letá žena s četnými poraněnými v oblasti hlavy, která si nemohla způsobit sama.

Na místě v současné době pracuje krajský policejní výjezd, policisté zajišťují místo, stopy, důkazní materiál a současně také probíhá šetření v bydlišti a blízkém okolí bydliště ženy ke zjištění veškerých okolností násilného činu.

V souvislosti se smrtí 58leté ženy již kriminalisté zadrželi muže, který je z násilného činu podezřelý. Ten je nyní v režimu zadržení a policisté s ním provádějí nezbytné úkony trestního řízení.

Současně s vyšetřováním případu byla nařízena i soudní pitva mrtvé ženy, která by měla objasnit konkrétní příčiny její smrti.

Další informace k případu budou k dispozici během zítřejšího dopoledne.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
21. listopadu 2019